Aktualności

Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 14.03.2023

Na listę osób poszukiwanych nie trafiają osoby niewinne i przypadkowe. Tylko w ciągu tygodnia garwolińscy policjanci ujawnili 14 osób poszukiwanych. Wśród nich był 40-latek poszukiwany listem gończym, zatrzymany przez policjantów z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego. Unikał odpowiedzialności pomimo skazania za kradzież w warunkach recydywy.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych, szczególnie listami gończymi, jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Funkcjonariusze z garwolińskiego Wydziału Kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem osób prowadzą wiele takich spraw. To często żmudna i drobiazgowa praca wykorzystująca wszelkie dostępne źródła informacji o poszukiwanych. Wiąże się ona często z wyjazdami w inne części Polski, współpracą z jednostkami policji z innych powiatów i województw oraz z policją i służbami innych państw.

W ostatnim czasie policjanci wydziału kryminalnego garwolińskiej komendy zatrzymali 40-letniego mężczyznę poszukiwanego przez sąd listem gończym. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego był skazany za kradzież w recydywie. 40-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Szereg policyjnych ustaleń doprowadził do odkrycia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego. Do zatrzymania doszło w Łaskarzewie. Zgodnie z treścią listu gończego został doprowadzony do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony