Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców napadu, którzy chcieli wymusić zwrot wierzytelności

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci z Garwolina ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy przemocą chcieli wymusić zwrot wierzytelności od mieszkańca miasta. Podejrzani (19-20 lat) usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny garwolińskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z osiedli w Garwolinie trzech zamaskowanych sprawców napadło na 19-latka oraz jego znajomą. Napastnicy uciekli. W wyniku ataku mężczyzna miał zostać zraniony. Po kilku minutach na miejscu były już zwiększone siły policji.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 19-letni pokrzywdzony wystawił do sprzedaży na portalu społecznościowym e-papierosa. Po pewnym czasie skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem. Transakcja miała zostać sfinalizowana podczas osobistego odbioru przedmiotu pod blokiem pokrzywdzonego. To właśnie tam doszło do ataku.

Okazało się, że rzekomym kupującym był 15-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który wywabił z mieszkania 19-latka pod pretekstem zakupu e-papierosa. Wszystko przez to, że przedmiot miał być własnością innej osoby, której pokrzywdzony był dodatkowo winny pieniądze. Sprawcy chcieli w ten sposób odebrać zaległe należności. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szamotanina, podczas której pokrzywdzony wyjął nóż, a napastnicy użyli gazu pieprzowego. Pokrzywdzony ze znajomą ukryli się w mieszkaniu, a sprawcy uciekli.

Policjanci w krótkim czasie wytypowali i zatrzymali sprawców zdarzenia. Byli to mieszkańca powiatu garwolińskiego w wieku od 19 do 20 lat. Za zmuszanie do określonego zachowania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Sprawcy, którzy dopuścili się tego czynu, będą teraz odpowiadać przed sądem. Sprawa nieletniego zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony