Aktualności

Uciekał przed policjantami. Był pijany i nie miał uprawnień

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji Garwolinie po pościgu zatrzymali kierującego toyotą. Mężczyzna uciekał, bo chciał uniknąć kontroli drogowej. 53-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W miniony piątek (10.03)  po godz. 13 policjanci garwolińskiego ruchu drogowego poinformowali dyżurnego, że w Podebłociu (gm. Trojanów) kierujący toyotą nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, obligujące go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie - przyśpieszył. Funkcjonariusze prowadzili pościg. Kiedy zatrzymali toyotę, wyszło na jaw, co było powodem ucieczki kierowcy. 53-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Po weryfikacji w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i kierowanie bez uprawnień. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony