Aktualności

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów

Data publikacji 10.03.2023

Wczoraj policjanci z Pilawy pracowali w miejscu znalezienia dwóch niewybuchów z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów.

Wczoraj po godzinie 9 policjanci z Posterunku Policji w Pilawie otrzymali informację, że w Puznówce podczas prac wydobywczych przy drodze zostały znalezione przedmioty, który wyglądem przypominają stare pociski. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze i policyjny pirotechnik. Wstępna ocena specjalisty potwierdziła, że są to dwa pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu do czasu zabrania niewybuchu przez saperów. Znalezisko zostało przetransportowane na wojskowy poligon, gdzie zostanie zneutralizowane.

Przypominamy!

  • w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji;
  • stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce;
  • nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, ani nie przenoś;
  • czekaj do przyjazdu mundurowych – policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch;
  • jeśli znajdziesz nabój, minę lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać i robić sobie z niego breloczek. Zabawa z tego typu przedmiotami skończyła się dla niektórych tragicznie;
  • ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem!

 

podkom. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony