Aktualności

Włamał się do mieszkania, okradł i zaatakował domownika. Sprawca kradzieży rozbójniczej tymczasowo aresztowany

Data publikacji 09.03.2023

Mężczyzna wybił szybę w oknie mieszkania, które potem okradł. Zaatakował też domownika, na którego się natknął podczas rabunku. Sprawca uciekł z miejsca wypożyczonym samochodem, jednak policjanci szybko go zatrzymali. 40-latkowi grozi nawet 15-letni pobyt w więzieniu, ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w mieszkaniu na jednym z osiedli w Garwolinie została napadnięta kobieta. Jak ustalili mundurowi, pod nieobecność większości domowników, zamaskowany sprawca wybił szybę w oknie i włamał się do wnętrza mieszkania. Włamywacz ukradł biżuterię, pieniądze i sprzęty elektroniczne. W mieszkaniu był jednak domownik, który obudził się i został zaatakowany przez napastnika. Mężczyzna wybiegł z domu i odjechał samochodem.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W krótkim czasie ustali, że poruszał się on wypożyczonym pojazdem. Nie wynajął go jednak osobiście. Aby odsunąć od siebie podejrzenia, poprosił o to niczego nie podejrzewającą znajomą. 

Skuteczna akcja policjantów doprowadziła do szybkiego zatrzymania podejrzanego. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Już kilka godzin po zdarzeniu trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut. 40-latek odpowie za kradzież rozbójniczą i spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony