Aktualności

Kradli materiały budowlane. Wpadli w ręce policjantów z Trojanowa

Data publikacji 07.03.2023

Policjanci z Trojanowa zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieżach materiałów budowlanych z terenu budowy stacji uzdatniania wody. Jak wynika z informacji zebranych w sprawie, zatrzymani działali przez dłuższy czas, narażając pokrzywdzonego na wielotysięczną stratę. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Policjanci z Trojanowa otrzymywali sygnały, że z terenu budowy stacji uzdatniania wody, realizowanej na terenie gminy, giną materiały budowlane. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. We współpracy z pokrzywdzonym, dokładnie badali każdy ślad. Sposób działania sprawców sugerował, że za tajemniczymi kradzieżami stoją te same osoby. Podczas wykonywania czynności operacyjnych funkcjonariusze dotarli na jedną z posesji. W wyniku przeszukania zabezpieczyli na niej materiały budowlane, pochodzące z kradzieży.

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy mieli związek z przestępstwem. Prowadzone czynności doprowadziły ich jeszcze do 2 wspólników. Wszyscy sprawcy, w wieku od 21 do 23 lat, zostali zatrzymani. Mężczyźni narazili wykonawcę robót budowlanych na wielotysięczną stratę. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Jeden z nich dodatkowo odpowie za paserstwo. Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Obydwa przestępstwa zagrożone są karą 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony