Aktualności

Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji

Data publikacji 29.09.2022

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem na drodze pomiędzy miejscowościami Izdebno Kolonia i Ruda Talubska. W efekcie niewłaściwego wyprzedzania kierująca nissanem doprowadziła do kolizji. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Apelujemy o ostrożność podczas wykonywania manewrów na drodze, szczególnie podczas trudnych warunków pogodowych.

Dziasiaj około 8 rano dyżurny garwolińskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło na drodze pomiędzy Izdebnem Kolonią a Rudą Talubską. Policjanci ustalili, że do kolizji doszło w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania pojazdu skoda  przez kierującą nissanem. Kobieta podczas podjętego manewru zjechała na lewy pas, gdzie aby uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem, wróciła na prawą stronę jezdni, spychając wyprzedzaną skodę do rowu. Auto dachowało.

Pomimo poważnych uszkodzeń pojazdu uczestnicy nie odnieśli obrażeń zagrażających ich zdrowiu i życiu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących, które potwierdziło, że byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji funkcjoanriusze nałożyli mandat.

Policjanci apelują o ostrożność podczas wykonywania manewrów na drodze. Zanim ropoczniemy wyprzedzanie zawsze powinniśmy upewnić się, czy mamy dostateczną ilość miejsca do bezpiecznego wykonania manewru.

 

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony