Aktualności

#Pomagamyichronimy - mamy to we krwi

W służbę garwolińskich policjantów, poza czuwaniem nad bezpieczeństwem, wpisało się już na stałe honorowe krwiodawstwo. Tym razem chęć niesienia pomocy licznie zgromadziła policjantów, pracowników cywilnych i mieszkańców powiatu przy punkcie poboru krwi, który wczoraj stanął przed Komendą Powiatową Policji w Garwolinie.

Wczoraj mobilny punkt poboru krwi stanął na parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Była to kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez policjantów. Krew oddawali funkcjonariusze i pracownicy cywilni garwolińskiej komendy. Również mieszkańcy powiatu zwrócili uwagę na ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie i chętnie przyłączyli się do szlachetnej akcji.

Fachowy i życzliwy zespół lekarsko-pielęgniarski, który cały czas miał pełne ręce pracy, czuwał nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia. Chętnych do udziału było bardzo dużo. Przez cztery godziny zgłosiło się ponad  20 osób.

Dziękujemy wszystkim honorowym dawcom krwi i osobom, które włączyły się w przedsięwzięcie. Wasza bezinteresowna ofiarność, dzięki której możliwe jest ratowanie życia drugiemu człowiekowi, to piękny gest, godny najwyższego uznania. Szczególne podziękowania kierujemy do Oddziału Terenowego nr 49 w Garwolinie RCKiK oraz naszego kolegi, dzielnicowego Tomasza Pytlarczyka - głównego koordynatorem akcji i propagatora idei dzielenia się cennym darem krwi, który planuje kolejną akcję już 8 marca.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony