Aktualności

Groźne zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika rolniczego

Data publikacji 28.09.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 76 w miejscowości Chromin (gm. Borowie). Samochód osobowy wjechał tam w tył ciągnika rolniczego z przyczepą.

Wczoraj około godz. 19 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 76 w miejscowości Chromin. Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem bmw 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego wjechał w tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego z przyczepą, którym kierował 67-latek. W wyniku zderzenia do szpitala trafił 18-letni pasażer ciągnika, który po badaniach mógł wrócić do domu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło podczas zmierzchu, zaś maszyna rolnicza nie posiadała odpowiedniego oświetlenia. W miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Kto i w jakim stopniu przyczynił się do tego zdarzenia wykaże prowadzone postępowanie.

Apelujemy do mieszkańców, żeby dbali o swój sprzęt rolniczy. To na nich spoczywa odpowiedzialność, aby ich maszyna była widoczna na drodze. Po zmroku nieoświetlony pojazd stanowi ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pozostali kierowcy przejeżdżając przez mniejsze miejscowości powinni pamiętać o przestrzeganiu ograniczenia prędkości oraz uważnym obserwowaniu tego, co się dzieje na drodze, by w porę zareagować na pojawiające się zagrożenia.

                                       

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony