Aktualności

Mefedron i amfetamina w podręcznym bagażu 37-latka

Data publikacji 27.09.2022

Podczas kontroli drogowej policjanci z Pilawy zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie jednego z pasażerów. Kiedy sprawdzili jego podręczny bagaż okazało się, że są w nim ukryte narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 gramów mefedronu i amfetaminy. 37-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (23.09.) po godz. 22 w Trąbkach funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pilawie zatrzymali do kontroli drogowej  osobową hondę. Jeden z pasażerów tego pojazdu zachowywał się nerwowo. Mężczyzna wprowadził w błąd policjantów, co do swojej tożsamości, podając dane brata. W trakcie kontroli osobistej w jego podręcznej torbie funkcjonariusze znaleźli kilkaset woreczków tzw. dilerek, elektroniczną wagę, a także 3 większe foliowe woreczki z zawartością białego i brunatnego proszku.

Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego i osadzili go w policyjnym areszcie. Zabezpieczony proszek trafił do dalszej analizy. Okazało się, że w woreczkach znajdowały się substancje psychotropowe w postaci mefedronu i amfetaminy o łacznej wadze ponad 40 gramów.

37-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony