Aktualności

Zapraszamy do udziału w konferencji "Pomoc dziecku krzywdzonemu"

Data publikacji 13.09.2022

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Avon Operation Polska przygotowują konferencję pn. „Pomoc dziecku krzywdzonemu”, poświęconą zjawisku przemocy w rodzinie i działaniom zmierzającym do jego ograniczenia. Wydarzenie, zaplanowane na 4 października 2022r. w godzinach 8:30-12:00, odbędzie się w sali widowiskowej Kina Wilga w Garwolinie. Zapraszamy do udziału.

Konferencja skierowana jest do specjalistów, zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, a zatem do policjantów, pedagogów, psychologów, nauczycieli, pielęgniarek szkolnych,  pracowników ośrodków pomocy społecznej, asystentów rodzin, koordynatorów pieczy zastępczej, kuratorów sądowych.

W tegorocznej edycji konferencji skoncentrowaliśmy się na pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętych przemocą w rodzinie. Zaprosiliśmy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się tą problematyką, aby podzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie będzie również okazją do nawiązania kontaktów między instytucjami i specjalistami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W programie przewidziano takie tematy, jak: 

  • Przemoc w rodzinie a umiejętność funkcjonowania społecznego dzieci i młodzieży
  • Fałszywe oskarżenia o wykorzystanie seksualne jako jedna z form krzywdzenia dziecka
  • Problemy wychowawcze u nastolatków, a niewydolność wychowawcza rodziny
  • Depresja u nastolatków
  • Psychoterapia nastolatków, oferta, możliwości i kierunki działania
  • Edukacja profilaktyczna z wykorzystaniem filmu fabularnego

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji mogą dokonać zgłoszenia mailowo danuta.kalinowska@ra.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 70 75 202. Udział jest bezpłatny, wymagane jest zgłoszenie.

 

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony