Aktualności

Mali odkrywcy na warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego poznawali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 21.05.2024

Nie od dziś wiadomo, że wiedza i umiejętności zdobywane od najmłodszych lat, mają wpływ na nasze dalsze życie. Wyjątkową okazją zarówno do nauki, jak i zabawy były warsztaty zorganizowane przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych im. I. Mościckiego w Ciechanowie. Do pomocy w edukacji chętnie włączyli się ciechanowscy policjanci, którzy przypomnieli najmłodszym najważniejsze zasady ruchu drogowego.

W minioną sobotę, 18 maja, w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie przy ulicy Narutowicza 9 odbyło się niezwykłe wydarzenie edukacyjne przygotowane specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. Otwarte zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego miały formę warsztatów skoncentrowanych na historii motoryzacji i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci mogły uczestniczyć w symulacji miejskiego ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym torze jazdy, doświadczyły też  przejażdżki w mini Lamborghini. Uczestnicy wydarzenia poznawali i doskonalili zasady udzielania pierwszej pomocy.

Tej wyjątkowej okazji do nauki przez zabawę nie mogli przegapić ciechanowscy policjanci, którzy chętnie włączyli się w edukację najmłodszych. Na specjalnie przygotowanym stoisku profilaktycznym funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci poznawały przepisy z zakresu ruchu drogowego, biorąc udział w grze przestrzennej.  Miały też okazję zobaczyć sprzęt, jakim na co dzień posługują się policjanci, przymierzyć niektóre jego elementy oraz wykonać „odciski palców”.

Pewne nawyki i zasady wpajane od najmłodszych lat procentują w przyszłości, dlatego policjanci zawsze chętnie uczestniczą w działaniach mających na celu edukację dzieci z zakresu bezpieczeństwa, nie tylko w ruchu drogowym.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

 

 

Powrót na górę strony