Aktualności

Jeżeli będziemy korzystać z dróg z rozsądkiem to „zmieścimy się wszyscy”

Data publikacji 21.05.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy wraz z motocyklistami z klubu motocyklowego „MotoDocks Poland” przeprowadzili akcję „Zmieścimy się wszyscy”. Podczas działań zachęcano kierowców samochodów do częstego i uważnego spoglądania w lusterka oraz do zachowania kultury i wzajemnego szacunku na drodze. A to wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu czuł się bezpiecznie.

Bezpieczeństwo na drodze to jedno z priorytetowych zadań policjantów ruchu drogowego. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg funkcjonariusze prowadzą szereg działań prewencyjnych. W miniony piątek (17.05) mundurowi z ciechanowskiej drogówki wraz z grupą motocyklistów z klubuMotoDocks Poland” przeprowadzili akcję pn. „Zmieścimy się wszyscy”.

Akcja skierowana była do wszystkim użytkowników dróg. Jej głównym założeniem było uwrażliwienie kierujących samochodami na obecność motocykli na drodze, które są mniej widoczne niż auto. Policjanci przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał równe szanse na drodze. Motocykliści apelowali do kierowców samochodów, aby częściej spoglądali w lusterka i upewniali się, czy ktoś ich nie wyprzedza - już jedno spojrzenie może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie. Przypominali również o tym, że kierujący jednośladami należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i są najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych z ich udziałem. Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie może wykonać kierowca samochodu.

Każdy uczestnik działań otrzymał naklejkę przypominającą, że na drodze znajdzie się miejsce dla wszystkich kierujących. Wystarczy odrobina poszanowania i wzajemnej życzliwości. 

Pamiętajmy, że w dużej mierze to od nas samych zależy czy na naszych drogach będzie bezpiecznie. Bądźmy odpowiedzialni. Jeżeli będziemy korzystać z dróg z rozsądkiem to „zmieścimy się wszyscy”.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony