Aktualności

„Bezpieczny i widoczny przedszkolak”

Data publikacji 16.05.2024

„Bezpieczny i widoczny przedszkolak” czyli wizyta ciechanowskich policjantów w Przedszkolu Niepublicznym „Piotruś Pan”. Asp. Małgorzata Listkowska, Kamila Nosarzewska oraz sierż. szt. Mariusz Lewandowski odwiedzili grupę przedszkolaków z ważnym przesłaniem.

Jak najwcześniejsza edukacja z zakresu prawidłowego i bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, w przypadku przedszkolaków będąc osobami pieszymi a także pasażerami pojazdów, to bardzo ważny element w codziennej służbie policjantów, który daje podstawę do tworzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym według przysłowia „czym skorupka za młodu nasiąknie”.   

Dzieci z uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchały wykładów na temat bezpiecznej drogi do przedszkola. Dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni oraz dyskutowały na temat odblasków jaka jest ich rola i kiedy powinny je nosić. Co więcej każde dziecko otrzymało odblask od funkcjonariuszy.

Rozmowa z dzieciakami dotyczyła również najważniejszego numeru czyli alarmowego 112, a także sytuacji związanych obcą osobą. Zawód policjanta również stał się bliższy przedszkolakom.

Wizyty w przedszkolach i rozmowa z dzieciakami zawsze są budujące dla Policjantów oraz dodające dużo energii do dalszego działania.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony