Aktualności

Dzięki informacji od świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i swój samochód

Data publikacji 15.05.2024

Ciechanowscy policjanci powiadomieni przez świadka udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 43-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zastosowali procedurę konfiskaty samochodu.

W poniedziałek (13.05) około godz. 20:30 dyżurny ciechanowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu poruszania się po ciechanowskich uliczkach nietrzeźwego kierującego. Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania wskazanego samochodu. Z kolejnych informacji wynikało, że kierowca znajduje się na parkingu przy ul. Płońskiej. Mężczyzna, który siedział w pojeździe został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik pierwszego badania wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mundurowi wykonali kolejne badania, których wyniki będą dowodem w prowadzonym postępowaniu. W środku samochodu policjanci zauważyli porozrzucane butelki po alkoholu. Ciechanowianin stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony, dodatkowo oprócz wyroku czeka go jeszcze sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wyrazy uznania, należą się świadkowi, który zareagował na łamanie prawa i dzięki niemu policjanci mogli zapobiec dalszej jeździe przez kierowcę, który był zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Nie wiadomo co by się stało gdyby ten kierowca samochodu pojechał dalej.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.

Autor: nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony