Aktualności

62-latek po trzydniowym pobycie w hotelu usłyszał zarzut oszustwa

Data publikacji 14.05.2024

Czy wiesz, że nieuiszczenie należności za pobyt w hotelu wiąże się nie tylko z obowiązkiem pokrycia kosztów pobytu? Tak było w przypadku 62-latka, który po trzydniowym pobycie w ciechanowskim hotelu usłyszał zarzut oszustwa.

Nieuiszczenie opłaty za pobyt w hotelu to wyłudzenie świadczenia w postaci mieszkania w nim na szkodę osób prywatnych. Bez względu na wysokość opłaty i długość pobytu w hotelu, zachowanie takie może stanowić przestępstwo określone w art. 286 kodeksu karnego. Tak było w przypadku 62-letniego mieszkańca Bielsko-Białej, który po trzydniowym pobycie w jednym z ciechanowskich hoteli zabrał swoje rzeczy osobiste i opuścił zajmowany pokój bez uiszczenia opłaty. Mężczyzna korzystał zarówno z noclegu jak i posiłków. Gdy chciał opuścić hotel okazało się, że mężczyzna nie ma pieniędzy aby zapłacić. Straty hotelu wynoszą kilkaset złotych.

Jednak 62-latek nie chciał wyjechać z Ciechanowa, jak ustalili policjanci mężczyzna zarezerwował pokój na dalszy pobyt w innym ciechanowskim hotelu.  

62-latek został zatrzymany przez ciechanowskich policjantów i usłyszał zarzut oszustwa. Mieszkaniec Bielko-Białej przyznał się do wyłudzenia świadczenia i wniósł o dobrowolne poddanie się karze.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony