Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 13.05.2024

Kierowcę skody, mercedesa i audi oraz dwóch rowerzystów zatrzymali ciechanowscy policjanci. Wszyscy byli nietrzeźwi, a rekordzista miał w organizmie 2,8 promila alkoholu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących, którzy poruszali się po drogach naszego powiatu. Trzech kierowało samochodami, dwóch podróżowało rowerem.

W piątek (10.05) tuż przed południem, 82-letni kierowca skody na ul. Gostkowskiej w Ciechanowie wyjeżdżając z parkingu uderzył w ogrodzenie zakładu pogrzebowego, mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Tego samego dnia lecz przed północą w miejscowości Gołotczyzna, 29-letni kierowca mercedesa uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W sobotę (11.05) policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów na terenie gminy Ojrzeń. W Młocku 56-latek jechał rowerem mając w organizmie 2,8 promila alkoholu natomiast w miejscowości Wojtkowa Wieś 57-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu.   

W niedzielę (12.05), również przed północą w Ciechanowie na pętli miejskiej w rejonie ul. Bolesława Prusa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki Audi. Pojazdem kierował 25-latek który miał w organizmie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca na łuku drogi wpadł w poślizg stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w dwie latarnie i zjechał w pole.

Policjanci zatrzymali kierowcom samochodów prawa jazdy, odpowiedzą oni za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. 

Nietrzeźwy kierowca to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach, dlatego też widząc jak pijana osoba wsiada za kierownicę pojazdu lub też widząc niepewny styl jazdy innego kierowcy nie zwlekajmy   i alarmujmy służby. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony