Aktualności

Kolizja dwóch pojazdów z udziałem pijanego kierowcy

Data publikacji 08.05.2024

W minioną niedzielę (5.05) na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Osiek-Aleksandrowo doszło do kolizji dwóch pojazdów. Okazało się, że jeden z kierujących jest kompletnie pijany, a w dodatku nie ma prawa jazdy. Badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W minioną niedzielę (5.05) około godz. 15.00 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 618 relacji Gołymin-Pułtusk w m. Osiek-Aleksandrowo. Jak ustalili interweniujący policjanci, kierujący peugeotem, 21-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego, uderzył w tył pojazdu toyota. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu makowskiego: 22, 27 i 28-latka. Wszyscy trzej mężczyźni byli pijani. Mundurowi wykonali oględziny pojazdów uczestniczących w kolizji oraz przesłuchali świadków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutu 28-letniemu mieszkańcowi powiatu makowskiego. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna. 28-latek odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności kolizji drogowej.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony