Aktualności

Wyjazd na weekend majowy nie doszedł do skutku

Data publikacji 08.05.2024

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy urlopu i długich weekendów. Szukając idealnej oferty wypoczynku, możemy jednak natknąć się na oszustów, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która chcąc wynająć apartament nad morzem, straciła kilkaset złotych.

W miniony poniedziałek (6.05) Do Komendy Powiatowej  Policji w Ciechanowie zgłosiła się mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która padła ofiarą oszustwa. W marcu br. na jednym z portali ogłoszeniowych znalazła ofertę wynajmu apartamentu w jednej z miejscowości nad morzem podczas majowego weekendu. W ogłoszeniu zamieszczone były zdjęcia mieszkania i opinie zadowolonych klientów. Kobieta zachęcona atrakcyjną ceną postanowiła zarezerwować wybrany termin i wpłaciła umówioną kwotę zaliczki. Kilka dni przed wyjazdem mieszkanka powiatu ciechanowskiego próbowała skontaktować się z wynajmującą, aby otrzymać dokładny adres apartamentu. Niestety, bezskutecznie. Telefon był nieaktywny, a oferta zniknęła z portalu ogłoszeniowego. Kobieta straciła kilkaset złotych.

Planując wyjazd na urlop lub długi weekend, przestrzegajmy kilku zasad, aby nie dać się oszukać:

  • Porównajmy cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji, tzw. super okazje powinny zawsze wzbudzać nasze podejrzenia.
  • Starajmy się korzystać z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów itp. lub portali skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców.
  • Decydując się na konkretną lokalizację, sprawdźmy, czy domek, pensjonat, kwatera faktycznie istnieje. Postarajmy się zebrać na temat tego obiektu jak najwięcej informacji.
  • Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu – w przypadku oszustwa są one spreparowane – zasięgnijmy opinii z innych miejsc.
  • Nie działajmy pod presją czasu – pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.
  • Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, przelewy, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony