Aktualności

Policjanci z grupy Speed podsumowali kwiecień na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 07.05.2024

Ciechanowscy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach i eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników. Funkcjonariusze w kwietniu skontrolowali prawie 370 pojazdów, ujawnili prawie 340 wykroczeń, z których 290 dotyczyło przekroczenia prędkości.

W kwietniu policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali prawie 370 pojazdów. Ujawnili prawie 340 wykroczeń. 290 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi skierowali 6 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli prawie 290 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy, w tym dwa za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Policjanci przypominają, że każde niebezpieczne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Najważniejsze jest, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Aby tak się stało, ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nie naciskajmy zbyt mocno na pedał gazu, ponieważ można w ten sposób możemy stracić nie tylko pieniądze, ale i życie.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony