Aktualności

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 06.05.2024

Dobiegł końca długi majowy weekend. Od 30 kwietnia do 5 maja ciechanowska policja prowadziła wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym. W tym czasie na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 14 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 2 pijanych kierujących.

Nad bezpieczeństwem podróżujących w majowy weekend czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Policyjne kontrole, które były prowadzone na drogach miały jeden, główny cel-aby wszyscy, którzy wybierali się na „majówkę”, wrócili z niej bezpiecznie, cało i zdrowo. Policjanci z ciechanowskiej drogówki ujawnili łącznie prawie 180 wykroczeń, z których aż 155 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli ponad 150 mandatów karnych. Sprawdzili trzeźwość prawie 420 kierujących, zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

W okresie od 30 kwietnia do 5 maja br. na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do 14 kolizji drogowych. Na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w minioną sobotę (4.05)  na drodze krajowej nr 60 w m. Dukt. Jak ustalili interweniujący policjanci, 32-letni kierujący mercedesem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK-60 uderzył w pojazd bmw, którym kierował 48-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Do szpitala trafił kierowca mercedesa oraz 54-letnia pasażerka bmw. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. 32-letni powiatu mławskiego za spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

  • Zdarzenie drogowe na DK-60, m. Dukt
  • Zdarzenie drogowe na DK-60, m. Dukt
Powrót na górę strony