Aktualności

Przestrzeganie przepisów i rozwaga na drodze to jedna z recept na to, by bezpiecznie dojechać do celu

Data publikacji 03.05.2024

Od wtorku, 30 kwietnia, ciechanowska policja prowadzi wzmożone działania prewencyjno- kontrolne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym podczas długiego, majowego weekendu. Policjanci sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Podczas długiego majowego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego możemy spodziewać się większej ilości patroli. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim. Szczególną uwagę policjanci zwracają na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości, która niezmiennie jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma tolerancji dla kierowców lekceważących w rażący sposób przepisy ruchu drogowego.

Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości, w celu wyeliminowania kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci zwracają również uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne potrwają do 6 maja.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele istotnych czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy oraz wzajemny szacunek, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Przypominamy, że przestrzeganie przepisów i rozwaga na drodze to jedna z recept na to, by bezpiecznie dojechać do celu.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony