Aktualności

Auto nie miało przeglądu. Kierowca miał ponad 1,5 promila i sądowy zakaz

Data publikacji 02.05.2024

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca chryslera, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku. Nie dość, że mężczyzna był pijany, to po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a jego auto nie ma przeglądu. 33-latek odpowie teraz za popełnione przestępstwa przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek (30.04) policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zauważyli w Nowym Garwarzu podejrzanie zachowującego się kierowcę chryslera. Postanowili więc sprawdzić, co mężczyzna ma na sumieniu i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 33-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny chryslera, ponieważ auto nie miało przeglądu.

Teraz 33-latek za popełnione przestępstwa po raz kolejny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony