Aktualności

Dwa niebezpieczne zdarzenia - przed majowym weekendem apelujemy o zwiększoną ostrożność!

Data publikacji 30.04.2024

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Na krajowej „sześćdziesiątce” w miejscowości Gostkowo kierująca seatem nie zachowała bezpiecznej odległości i doprowadziła do kolizji z dwoma pojazdami. Z kolei na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przed majowym weekendem apelujemy o zwiększoną uwagę i ostrożność na drodze!

W miniony poniedziałek (29.04) około godz. 9.10 na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Gostkowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Jak ustalili policjanci, kierująca pojazdem seat, 43-letnia mieszkanka powiatu makowskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości i doprowadziła do kolizji z dwoma pojazdami: seatem i peugeotem. Nikomu nic poważnego się nie stało. Kierująca seatem została ukarana mandatem karnym.

Tego samego dnia około godz. 17.20 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową. Z ustaleń interweniujących funkcjonariuszy wynikało, że kierujący oplem, 43-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem, 47-letniej mieszkance powiatu gdańskiego. Do szpitala został przewieziony pasażer opla, 25-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierowca opla za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Przed majowym weekendem apelujemy do wszystkich kierowców o zwiększoną uwagę i ostrożność na drodze. Wyruszając w najbliższych dniach w drogę, nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich, o kulturze jazdy i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

  • Zdarzenie drogowe na DK-60, m. Gostkowo
  • Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową
Powrót na górę strony