Aktualności

Nowy tydzień rozpoczął od utraty prawa jazdy

Data publikacji 30.04.2024

Na 3 miesiące stracił prawo jazdy 33-letni kierowca skody, który w Nużewie jechał z prędkością 98 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze!

W miniony poniedziałek (29.04) około godz. 7.30 policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Nużewo kierowcę skody. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. 33-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jechał z prędkością 98 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. 33-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego funkcjonariusze ukarali go mandatem 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Zachowajmy rozsądek na drodze! Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony