Aktualności

Policjanci z ciechanowskiej grupy Speed podsumowali miniony tydzień

Data publikacji 29.04.2024

Ponad 80 kontroli pojazdów, 75 wykroczeń i 65 mandatów karnych – to bilans działań ciechanowskiej grupy Speed w minionym tygodniu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy ma prawo czuć się na niej bezpiecznie.

Policjanci z grupy Speed każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.  W minionym tygodniu mundurowi skontrolowali ponad 80 pojazdów. Ujawnili 75 wykroczeń, z których aż 70 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli 65 mandatów karnych. Jeden z kierowców zatrzymany przez grupę Speed stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Ładna pogoda jest dla niektórych kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Podczas dobrych warunków atmosferycznych dochodzi jednak do wielu poważnych zdarzeń drogowych. Ich główną przyczyną jest nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy ma prawo czuć się na niej bezpiecznie.  

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony