Aktualności

Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną dwóch zdarzeń drogowych

Data publikacji 29.04.2024

W miniony weekend na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 13 kolizji. Dwa niebezpieczne zdarzenia odnotowano na ul. Mławskiej w Chruszczewie i na drodze krajowej nr 60 w Nasierowie-Dziurawieńcu. W obu tych przypadkach doszło do kolizji trzech pojazdów, a ich przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po raz kolejny policjanci apelują do kierowców o skupienie, ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych. Pamiętamy, że wiosna i dobra pogoda nie zwalnia nas z zachowania ostrożności na drodze!

W miniony piątek (26.04) około godz. 14.30 w Chruszczewie na ul. Mławskiej ciechanowscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem zdarzenia drogowego. Jak ustalili mundurowi, 50-letni kierujący fiatem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył jadącego przed nim renault, którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Z kolei renault uderzył w jadącego z naprzeciwka fiata, którym kierowała 23-letnia mieszkanka powiatu płońskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. 50-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia około godz. 18.30 w miejscowości Nasierowo-Dziurawieniec, na drodze krajowej nr 60 doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem trzech pojazdów.  Z ustaleń interweniujących policjantów wynika, że 47-letni kierujący skodą, mieszkaniec powiatu pułtuskiego, również nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył toyoty, która następnie uderzyła w tył volkswagena. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. 47-latek za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Słoneczna pogoda powoduje wśród wielu kierowców „rozprężenie”, często idące w parze z brawurą. Dlatego apelujemy o rozsądek za kierownicą. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, które bywają tragiczne w skutkach. Oprócz prędkości częstym czynnikiem, który prowadzi do zdarzeń drogowych, jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.  

Pamiętajmy, że wiosna i dobra pogoda nie zwalnia nas z zachowania ostrożności na drodze!

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony