Aktualności

Policjanci i strażacy z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 25.04.2024

Co robi policjant a co strażak? Jakie posiadają przy sobie wyposażenie? Czy ich praca jest niebezpieczna? To główne tematy dzisiejszego spotkania w Miejskim Przedszkolu nr 10 w Ciechanowie. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Największą atrakcją dla przedszkolaków była jednak możliwość obejrzenia policyjnego auta i wozu strażackiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili dzisiaj (25.04) najmłodszych z Miejskiego Przedszkola nr 10 im. Janusza Korczaka w Ciechanowie. Wspólnie z funkcjonariuszami PSP w Ciechanowie mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Najmłodsi mieli możliwość zapoznania się z pracą policjanta i strażaka, a także obejrzenia sprzętu, który wykorzystywany jest w codziennej służbie. Największą atrakcja była jednak możliwość obejrzenia policyjnego auta i wozu strażackiego. Dzieci chętnie zasiadały za kierownicą, co sądząc po wyrazie twarzy, wywołało na nich ogromne wrażenie, które spotęgowane było możliwością włączenia sygnałów uprzywilejowania.

Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków świadczyła o tym, że to spotkanie pozostanie na długo w ich pamięci. Dziękujemy za zaproszenie i za dyplom przyjaciela dzieci!

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony