Aktualności

Maturzysto! Wstąp do Policji! Najbliższy nabór do służby 24 kwietnia

Data publikacji 18.04.2024

Czas na decyzje po maturze! Wybór zawodowej drogi to jedna z najważniejszych życiowych decyzji, a my śpieszymy z pomocą w jej wyborze. Służba w Policji to praca pełna wyzwań, możliwości i niezapomnianych doświadczeń. Jeśli zastanawiasz się nad swoją przyszłością i szukasz czegoś, co połączy pracę, przygody i nowe umiejętności, weź pod uwagę dołączenie do Nas. Wszystko, co potrzebujesz, to odwaga i gotowość na nowe wyzwania. Nie czekaj, zrób pierwszy krok – złóż dokumenty i dołącz do Nas!

Bezpieczeństw

Każdy musi podjąć decyzję, jaką ścieżkę profesji w życiu obierze. Już za chwilę kwestia wyboru drogi zawodowej nurtować będzie niejednego młodego człowieka. Śpieszymy z pomocą w podjęciu tej trudnej decyzji.

Dlaczego warto zostać policjantem? Służba w Policji to praca pełna wyzwań, możliwości i niezapomnianych doświadczeń. Przyjmując na siebie ciężar obowiązku, każdy funkcjonariusz zyskuje jednocześnie nieskończone pokłady satysfakcji, samorealizacji i ciągłego rozwoju.

Aby przekonać o tym młodych ludzi, ciechanowscy policjanci wspólnie z pracownikami Zespołu Kadr i Szkolenia spotykają się z uczniami klas maturalnych szkół z terenu powiatu ciechanowskiego. Dzisiaj (18.04) odwiedziliśmy Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie. Spotkania przybliżają młodzieży sdpecyfikę służby w Policji, charakterystykę pracy w poszczególnych wydziałach oraz zasady rekrutacji i wymagania w stosunku do osób zainteresowanych wstąpieniem do służby. Z kolei, aby odpowiedzieć na pytania, jak wygląda kurs podstawowy w Policji, funkcjonariusze prezentują film przygotowany przez Komendę Główną Policji i Szkołę Policji w Słupsku. Zobaczysz go tutaj.

Jeśli zastanawiasz się nad swoją przyszłością i szukasz czegoś, co połączy pracę, przygodę i nowe umiejętności, weź pod uwagę dołączenie do naszej formacji. Wszystko, co potrzebujesz, to odwaga i gotowość na nowe wyzwania.

Przypominamy - aby wstąpić w szeregi naszej formacji, musisz spełnić następujące wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać nieposzlakowaną opinię,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Planowane przyjęcia do służby w Policji w 2024 roku:

24 kwietnia

8 lipca

9 września

30 października

30 grudnia

Szczegółowe informacje na temat procedury doboru do służby w Policji znajdziesz tutaj Zostań Policjantem na Mazowszu lub Służba w Policji

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

 

Powrót na górę strony