Aktualności

Nękał sąsiadów, jeździł „na zakazie”. 28-latek został aresztowany po tym, jak nie stosował się do zakazu zbliżania

Data publikacji 17.04.2024

Jeśli ktoś zlekceważy orzeczone wobec niego środki zapobiegawcze, musi liczyć się z ich zmianą na bardziej dolegliwe, np. o charakterze izolacyjnym. Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który po zarzutach za uporczywe nękanie sąsiadów i naruszenie miru domowego, nie zastosował się do zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna odpowie również za kierowanie motocyklem wbrew aktywnemu zakazowi. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

W marcu br. ciechanowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca naszego powiatu, który wtargnął na posesję swoich sąsiadów. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna od kilku tygodni nękał zgłaszających. Pisaliśmy o tym tutaj. 28-latek usłyszał wówczas zarzuty stalkingu i naruszenia miru domowego, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m.

Niestety mężczyzna nie stosował się do orzeczonych wobec niego środków zapobiegawczych i nadal nachodził swoich sąsiadów. Ponadto w miniony czwartek (11.04) do ciechanowskich policjantów zgłosił się kolejny sąsiad 28-latka, który złożył zawiadomienie o uporczywym nękaniu. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna ciągle nachodził zgłaszającego w miejscu zamieszkania, budził w nocy i groził mu.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował motocyklem mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Decyzją Sądu Rejonowego w Ciechanowie 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony