Aktualności

Pijana 19-latka zakończyła jazdę na barierach ochronnych

Data publikacji 16.04.2024

19-latka mając ponad promil alkoholu w organizmie, wsiadła za kierownicę audi, ignorując bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg. Jazdę zakończyła, rozbijając auto na barierach ochronnych. Kobieta straciła już prawo jazdy, a teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W minioną sobotę (13.04) kilka minut po godz. 1 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Kolejowej w Gąsocinie. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. Badanie stanu trzeźwości 19-letniej mieszkanki powiatu ciechanowskiego wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

19-latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Przypominamy! Alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego!

 

asp. Magda Zarembska/KPP Ciechanów

 

Powrót na górę strony