Aktualności

Ciechanowska grupa Speed nie odpuszcza

Data publikacji 15.04.2024

Prawie 110 kontroli pojazdów i tyle samo wykroczeń – to bilans działań ciechanowskiej grupy Speed w minionym tygodniu. Mundurowi nałożyli ponad 90 mandatów karnych na sprawców wykroczeń, a w dwóch przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy ma prawo czuć się na niej bezpiecznie.

Działania policjantów z grupy Speed ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz na rażące wykroczenia popełniane przez „piratów drogowych”. W minionym tygodniu policjanci z ciechanowskiej grupy Speed skontrolowali prawie 110 pojazdów. Ujawnili prawie 110 wykroczeń, z których ponad 90 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli ponad 90 mandatów karnych, a w dwóch przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Jeden z kierowców zatrzymany przez grupę Speed stracił prawo jazdy za przekroczenie dopusczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Ładna pogoda jest dla niektórych kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Podczas dobrych warunków atmosferycznych dochodzi jednak do wielu poważnych zdarzeń drogowych. Ich główną przyczyną jest nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy ma prawo czuć się na niej bezpiecznie.  

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony