Aktualności

W środku nocy wtargnął do domu 28-latka i uderzył go kijem bejsbolowym

Data publikacji 15.04.2024

Zarzut uszkodzenia ciała usłyszał 28-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który w miniony wtorek (9.04) w środku nocy wszedł do domu swojego rówieśnika i uderzył go kijem bejsbolowym w głowę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Decyzją prokuratora sprawca zdarzenia został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (9.04) około godz. 1.50. Z relacji 28-letniego zgłaszającego wynikało, że ktoś wtargnął do jego domu, w czasie gdy on spał, a następnie uderzył go kijem bejsbolowym w głowę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Napastnik oddalił się jednak przed przybyciem funkcjonariuszy. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci przesłuchali świadków tego zdarzenia, wykonali oględziny miejsca. Tego samego dnia mundurowi zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który podejrzewany był o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutu uszkodzenia ciała. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoje zachowanie tłumaczył konfliktem z rówieśnikiem. W miniony czwartek (11.04) decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo 28-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony