Aktualności

„Aktywna tarcza” – współpraca policjantów i strażników ochrony kolei

Data publikacji 11.04.2024

Ciechanowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, biorą udział w działaniach „Aktywna Tarcza” organizowanych przez międzynarodową organizację UE-RAILPOL. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie torowisk, przejazdów oraz dworców kolejowych.

W dniach 9-11 kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania prewencyjno-kontrolne „Aktywna Tarcza” Akcja ta realizowana jest w ramach międzynarodowej organizacji Unii Europejskiej – RAILPOL. Celem działań jest kontrola obszarów kolejowych pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości oraz przestrzegania przepisów porządkowych.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby przemieszczające się w obszarze kolejowym, reagują na wszelkie przestępstwa i wykroczenia takie, jak: przechodzenie przez torowiska w miejscach zabronionych, agresywne zachowania, wszelkie przypadki niszczenia mienia czy też kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. W dzianiach udział biorą także funkcjonariusze drogówki, których priorytetem jest reakcja na zachowania kierujących na przejazdach kolejowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu zagrożeń, jakie wynikają z niestosowania się do przepisów.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony