Aktualności

Pośpiech nie popłaca

Data publikacji 11.04.2024

O tym, że pośpiech nie popłaca, na własnej skórze przekonał się kierujący jaguarem. 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego na ul. Tatarskiej w Ciechanowie przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został też ukarany mandatem 1500 zł, a na jego konto wpłynęło 13 punktów. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!

W miniony wtorek (9.04) około godz. 20.00 policjanci z ciechanowskiej drogówki przerwali szybką jazdę kierowcy jaguara, który na ul. Tatarskiej w Ciechanowie przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h — poruszał się z prędkością 103 km/h. Za popełnione wykroczenie nieodpowiedzialny 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego na najbliższe trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 13 punktów karnych. Kierowca tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem.

Policjanci apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że pośpiech, spóźnienie, roztargnienie czy nieuwaga to żadne wytłumaczenia, gdy dochodzi do tragedii. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony