Aktualności

Lekcja historii z córką Generała Władysława Andersa

Data publikacji 10.04.2024

W miniony czwartek (4.04) w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbyło się spotkanie z Anną Maria Anders, Ambasador Nadzwyczajną i Pełnomocną RP w Republice Włoskiej i Republice San Marino, córką Generała Władysława Andersa. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Zbigniew Andres.

Niezwykłe spotkanie i niezapomniana lekcja historii. Tak można opisać spotkanie z Anną Maria Anders, Ambasador Nadzwyczajną i Pełnomocną RP w Republice Włoskiej i Republice San Marino, córką Generała Władysława Andersa. Spotkanie odbyło się w miniony czwartek (04.04) w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Wizyta nawiązywała do planowanej uroczystości nadania Technikum Mundurowemu BZDZ sztandaru i imienia Władysława Andersa. W spotkaniu uczestniczył m.in. Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Zbigniew Andres, przedstawiciele służb mundurowych i władz samorządowych oraz dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Technikum Mundurowego BZDZ w Ciechanowie.

Spotkanie miało charakter wywiadu. Młodzież zadawała pytania, a Pani Anna Maria Anders bardzo chętnie udzielała na nie odpowiedzi. Uczniowie Technikum Mundurowego dowiedzieli się m.in. czym jest historia i jaką rolę w naszym życiu spełnia. Pogłębili również wiedzę na temat świata wojennego, a przede wszystkim wydarzeń z 1944 roku i jednej z największych bitew - pod Monte Casino. Spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich jego uczestników.

Oficjalna uroczystość nadania sztandaru i imienia Generała Władysława Andersa Technikum Mundurowemu BZDZ odbędzie się 24 maja i połączona będzie z 10-leciem istnienia szkoły.
 


asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Fot. PCKiSz w Ciechanowie

Powrót na górę strony