Aktualności

Działania ,,Trzeźwy Poranek - lokalnie”

Data publikacji 31.05.2023

Dzisiaj (31.05) od wczesnych godzin porannych policjanci ciechanowskiej drogówki prowadzą wzmożone działania pod nazwą ,,Trzeźwy Poranek - lokalnie”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu tych, który wsiadają za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu.

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego, w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przepisy prawne określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami. Niestety pomimo licznych apeli policji, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców decydujących się na kierowanie pojazdami po alkoholu.

Dzisiaj na drogach miasta i powiatu ciechanowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod nazwą “Trzeźwy Poranek - lokalnie”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Policyjne patrole będą kontrolować stan trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach. Tego typu działania prowadzane są cyklicznie na drogach naszego regionu.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony