Aktualności

Dwóch nietrzeźwych kierowców z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymali policjanci w miniony weekend

Data publikacji 29.05.2023

Na drogach powiatu ciechanowskiego nadal nie brakuje tych, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obydwaj posiadają aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę (27.05) w Ciechanowie na ul. Sońskiej policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Badanie stanu trzeźwości 31-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca forda posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w niedzielę (28.05) w Ciechanowie na ul. 11 Listopada. Badanie alkomatem 43-letniego kierowcy skody wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniach w systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił prawo jazdy wcześniej i również posiada sądowy zakaz prowadzenia. Ponadto auto, którym jechał nie ma aktualnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.

Obydwaj kierowcy muszą liczyć się teraz z surowymi konsekwencjami prawnymi, o których zdecyduje sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, przede wszystkim, aby nie kierować pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony