Aktualności

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w powiecie ciechanowskim

Data publikacji 22.05.2023

Ciechanowscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję pn. „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”, która trwała od 11 do 19 maja. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg spotkań informacyjno-edukacyjnych w placówkach oświatowych, a ich głównym celem była edukacja uczniów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi włączyli się w akcję informacyjną Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty pn. „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”. Akcja ta trwała od 11 do 20 maja br. W tym czasie policjanci odwiedzili m.in. Szkołę Podstawową w Szulmierzu, Zespół Placówek w Gołotczyźnie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku. Ponadto przygotowali specjalne stoisko profilaktyczno-edukacyjne na Rodzinnym Pikniku Ekologicznym w Regiminie oraz Dniu Kadeta zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące CN-B im Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie.

Głównym celem spotkań była edukacja dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci szczegółowo omówili zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwrócili uwagę na przepisy związane z używaniem hulajnogi elektrycznej, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch. Mundurowi apelowali do uczniów o wyobraźnię i przestrzeganie obowiązujących przepisów, zwracając uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli o odpowiedzialności karnej nieletnich a także udzielili informacji o konsekwencjach i sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą. W Zespole Placówek Oświatowych w Grudusku policjanci przeprowadzili egzamin na „pierwsze prawo jazdy”, czyli kartę rowerową.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest bardzo ważne, a działania podjęte przez ciechanowskich policjantów z pewnością przyczyniły się do upowszechnienia przepisów ruchu drogowego.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony