Aktualności

Egzamin na kartę rowerową pod okiem ciechanowskich policjantów

Data publikacji 19.05.2023

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa policjanci z ciechanowskiej drogówki spotkali wczoraj się z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Grudusku, by przeprowadzić praktyczny egzamin na kartę rowerową. Wszyscy uczniowie zaliczyli go wzorowo i odebrali swoje pierwsze uprawnienia.

Wczoraj (18.05.) policjanci ruchu drogowego spotkali się z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Grudusku, którzy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po wcześniejszych zajęciach w WORD Ciechanów i uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów z egzaminu teoretycznego przyszedł czas na egzamin praktyczny. Młodzi rowerzyści musieli wykazać się umiejętnościami bezpiecznej jazdy na rowerze. Wszyscy uczniowie egzamin zaliczyli i odebrali swoje pierwsze w życiu ,,prawa jazdy”.

Wczorajsze spotkanie odbyło się w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Policjanci nie tylko egzaminowali najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Udzielali im także porad dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem i właściwego przygotowania się do jazdy.

Funkcjonariusze rozmawiając z uczniami, prosili ich, by przestrzegali przepisów, ale też zwracali uwagę na prawidłowe wyposażenie rowerów, jazdę w kaskach ochronnych i elementach odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo. Policjanci muszą mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani też innych uczestników w ruchu drogowego. Po zakończonym egzaminie uczniowie oprócz kart rowerowych otrzymali również kaski i odblaski.

Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony