Aktualności

Jechał 107 km/h. Został zatrzymany przez ciechanowską grupę Speed

Data publikacji 15.05.2023

Brawura i lekceważenie przepisów, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to kluczowe czynniki wpływające na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Dlatego policjanci grupy Speed cały czas czuwają nad bezpieczeństwem i zwalczają niebezpieczne zachowania na drogach. Wczoraj mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę audi. 35-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h.

Wczoraj (14.05) policjanci wchodzący w skład ciechanowskiej grupy Speed w Starym Garwarzu zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierującego audi. Mężczyzna pędził 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z tym 35-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony