Aktualności

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkań z seniorami

Data publikacji 12.04.2023

Ciechanowscy policjanci prowadzą działania w ramach mazowieckiej kampanii " Świadomy- Czujny- Bezpieczny", która ukierunkowana jest na podniesienie świadomości lokalnej społeczności na temat czyhających zagrożeniach ze strony oszustów. Kolejne spotkania odbyły się w Dziennym Domu ,,Senior+” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowie oraz w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Ciechanowie.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z ciechanowskiej komendy prowadzą działania w ramach mazowieckiej kampanii ,,Świadomy- Czujny- Bezpieczny" i regularnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o środkach bezpieczeństwa. Wczoraj (11.04) funkcjonariuszki z ciechanowskiej komendy miały okazję spotkać się z osobami starszymi w Dziennym Domu ,,Senior+” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowie. Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem policjantki odwiedziły Dzienny Dom Opieki Medycznej w Ciechanowie.

Funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przekazały seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, ,,na policjanta” czy „na amerykańskiego żołnierza”. Zwróciły uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Funkcjonariuszki udzieliły seniorom porad jak bezpiecznie dokonywać zakupów na portalach internetowych, czy w sklepach. Przybliżono również kwestię bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych.

Ważnym punktem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

 

mł. asp. Magda Zarembska

 

Pliki do pobrania

  • 163.39 KB
Powrót na górę strony