Aktualności

Kierujący przekroczył prędkość – okazało się, że był nietrzeźwy

Data publikacji 06.04.2023

Ciechanowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał 2 promile alkoholu.

Wczoraj w Ciechanowie na ul. Płockiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

44-letni mieszkaniec Ciechanowa za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony