Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU Z CIECHANOWSKĄ POLICJĄ

Data publikacji 04.04.2023

Niebieski to nie tylko kolor kojarzony z policją, ale również symbol solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Dlatego na spotkaniach zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nie mogło zabraknąć ciechanowskich funkcjonariuszy. W charytatywnym turnieju piłki nożnej, który został rozegrany z tej okazji, drużyna policjantów zdobyła III miejsce.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Ciechanowscy policjanci uczestniczyli w dwóch spotkaniach zorganizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. 1 kwietnia br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się impreza ,,Zagraj na niebiesko dla autyzmu”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zagrali w charytatywnym turnieju piłki nożnej, w którym zajęli III miejsce.

Następnego dnia ( 2 kwietnia br.) w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego odbyła się kolejna akcja, której celem było propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Przez kilka godzin trwały koncerty, animacje i warsztaty dla dzieci. Tutaj również nie zabrakło ciechanowskich policjantów. Funkcjonariusze przygotowali specjalne stoisko profilaktyczne. Zainteresowani mogli przymierzyć alkogogle i wykonać ćwiczenia, które uświadamiały, jak ważne jest, aby nie wsiadać za kierownice będąc pod wpływem alkoholu. Dzieci miały okazję przymierzyć wyposażenie policjanta oraz zrobić sobie odciski palców na pamiątkowym papierze. Policjanci przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także o tym, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych.

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony