Aktualności

22-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Zatrzymali go policjanci grupy Speed

Data publikacji 31.03.2023

Policyjna grupa SPEED cały czas walczy z piratami drogowymi i eliminuje tych uczestników ruchu, którzy rażąco naruszają przepisy. Jednym z nich był właśnie kierowca peugeota. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 55 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Apelujemy o stosowanie się do ograniczeń prędkości!

Wczoraj na Al. Niepodległości w Ciechanowie policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali 22-letniego kierowcę bmw, który nic sobie nie robił z ograniczenia prędkości. W miejscu gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h, młody kierowca pędził 105 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto 22-letni mieszkaniec Ciechanowa otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy kto za mocno trzyma nogę na gazie musi liczyć się z konsekwencjami. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto spieszyć się i ryzykować życie swoje oraz innych!

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony