Aktualności

107 km/h w obszarze zabudowanym - zatrzymane prawo jazdy i wysoki mandat

Data publikacji 30.03.2023

Policjanci z ciechanowskiego Wydziału Ruchu Drogowego cały czas czuwają nad bezpieczeństwem i zwalczają niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W miniony wtorek mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę audi. 33-latek pędził w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h.

28 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Płockiej w Ciechnowie zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego kierującego audi. Mężczyzna pędził 107 km/h w  miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h,. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych. Oprócz tego zatrzymali kierującemu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony