Aktualności

Dwóch kierowców ,, z promilami” zatrzymanych w Ciechanowie

Data publikacji 30.03.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali w ostatnich dniach dwóch nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niestety pomimo licznych apeli policjantów i prowadzonych akcji, nadal są osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenie powodują.

23 marca br. w Ciechanowie na ul. Płońskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki opel, którym kierował 58- letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący również wpadł w Ciechanowie. W miniony poniedziałek na ul. Okrzei zatrzymali go policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. 48-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kierował volkwagenem mając w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu.

Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu :

  • wydłuża czas naszej reakcji,
  • wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • obniża naszą koncentrację,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 

mł. asp. Magda Zarembska

 

Powrót na górę strony