Aktualności

Otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Glinojecku

Data publikacji 29.03.2023

Od dziś policjanci z posterunku w Glinojecku będą pełnić służbę w nowej siedzibie, w lokalu przekazanym przez Burmistrza Glinojecka, który znajduje się na parterze budynku przy ul. Płockiej 20A. W uroczystym spotkaniu z okazji otwarcia nowej siedziby Posterunku Policji wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego zs. w Radomiu insp. Dariusz Król.

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Glinojecku. Lokal przekazany został przez Burmistrza Glinojecka. W uroczystości wzięli udział m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król, Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Zbigniew Andres, Burmistrz Glinojecka Łukasz Kapczyński, przewodniczący rady miejskiej w Glinojecku Grzegorz Sikorski, Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz oraz Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego Marek Marcinkowski.

Obecnie Posterunek Policji składa się z czterech pomieszczeń w tym pokoju kierownika posterunku, pokoju zespołu prewencji, pokoju zespołu kryminalnego oraz szatni. Infrastruktura obiektu dostosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem znajduje się parking.

Nowa siedziba posterunku poprawi warunki pełnienia służby, ale i komfort obsługi mieszkańców. Od 10 lutego 2014r. Posterunek Policji w Glinojecku mieścił się w lokalu przy ul. Ciechanowskiej 10/1, który znajdował się na wysokim parterze jednopiętrowego budynku, w którym znajdują się również mieszkania komunalne gminy. W Posterunku Policji w Glinojecku służbę pełni 8 funkcjonariuszy.

Autor: mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony