Aktualności

Kolejny dzień i kolejne prawo jazdy zatrzymane za prędkość

Data publikacji 28.03.2023

Nie ma dnia, aby w ostatnim czasie policjanci ciechanowskiej drogówki nie ujawnili kierowcy, który w rażący sposób przekracza dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Tym razem był to kierujący pojazdem marki honda, który jechał przez miejscowość Kownaty Borowe z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 19- letni kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj (27 marca) około godz. 16.55 w miejscowości Kownaty Borowe funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji zatrzymali do kontroli 19-letniego kierowcę hondy, który w obszarze zabudowanym w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 114 km/h. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zdobył prawo jazdy niecały rok temu. Teraz stracił je na 3 miesiące. Młodemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Przypominamy! Osoba, która  będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie decydowała się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Dlatego bądźmy odpowiedzialni stosując się do ograniczeń prędkości i szanujmy często zdobyte z wielkim trudem nasze prawo jazdy.

 

mł.asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony