Aktualności

JEDNA OSOBA RANNA W WYPADKU W MIEJSCOWOŚCI NOWY GOŁYMIN

Data publikacji 28.03.2023

Ciechanowscy policjanci wyjaśniają okoliczności i dokładne przyczyny wypadku, do którego doszło w minioną sobotę około godz. 19.30 w m. Nowy Gołymin. W zderzeniu dwóch samochodów ranna została 62-letnia kobieta. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25.03) około godziny 19.30 na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Nowy Gołymin. Według wstępnych ustaleń policjantów 28-letni kierowca bmw, który podróżował od strony Gołymina w kierunku Pułtuska podjął manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym volkswagenem, którym kierowała 62-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Kierujący z obu aut przewiezieni zostali do szpitala, byli trzeźwi. W wypadku ranna została kierująca volkswagenem. Pojazdem bmw podróżowało 3 pasażerów. Ciechanowscy policjanci ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

  • ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu,
  • kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,
  • kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

Autor: mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony